Cyfryzacja sektora finansowego (1)

Kwintesencja organizowanej w latach 2001-2018  konferencji KARTA, od dwóch lat pod nazwą Central European Digital Payments, wkroczyła obecnie w nowy etap, zgodny z otaczającą nas, coraz bardziej cyfrową rzeczywistością, a przede wszystkim z nowymi cyfrowymi wyzwaniami. Gospodarka sieciowa, sieci 5G, przemysł 4.0, cyfrowy system finansowy i sztuczna inteligencja otworzyły kolejny etap w cyfryzacji gospodarki, w tym sektora finansowego,  i społeczeństw.

13 FORUM GOSPODARCZE TIME to spotkanie osób i firm zainteresowanych udziałem w tworzeniu nowego  ładu i prawa gospodarczego, w pierwszej kolejności w naszym własnym kraju, ale oczywiście w ścisłym związku z  procesami zachodzącymi w Europie i na całym świecie. Dlatego też w programie najbliższego Forum po raz drugi zaistnieje wyraźnie wydzielona ścieżka Cyfryzacja sektora finansowego, kontynuująca najważniejsze tematy podejmowane przez lata w ramach  konferencji Central European Digital Payments i jej poprzedniczek, zawsze  nakierowanych na rozwój nowoczesnych systemów płatności.

Organizatorem głównym Forum Gospodarczego  TIME jest Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, wspierana przez inne Izby gospodarcze dążące do cyfryzacji polskiego społeczeństwa i stworzenia z polskiej gospodarki lidera tego rodzaju przemian. Do ich grona dołączyły  Związek Banków Polskich oraz Izba Gospodarki Elektronicznej będące od lat partnerami firmy Medien Service – organizatora konferencji  Central European Digital Payments i jej poprzedniczek. W przygotowania FG TIME włączony jest także Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – wieloletni współorganizator konferencji CEDP.

Na program ścieżki Cyfryzacja sektora finansowego organizowanej 10 marca podczas 13 Forum Gospodarczego TIME, które odbędzie się w formule on-line w dniach 8-11 marca 2021 r., złoży się 7 sesji merytorycznych.